Cytosan Fomentum Gel - humátové bahno

Neohodnotené

Regeneračný prípravok s humátmi na opuchy, odreniny, úrazy, kožné ochorenia, bolesti a zápalové stavy.

štandardná cena: €18,20 –12 % €15,90 €15,90 / 100 g
Dostupnosť: Skladom
Kód: 389
Cytosan Fomentum Gel - humátové bahno
Neohodnotené
Cytosan Fomentum Gel zdravoradka
Tip
€18,20 –12 %
Darček zdarma
Darček zdarma
Ku každej objednávke
rychle vybavenie objednávky - zdravoradka
Rýchlosť
Rýchle vybavenie objednávky
Poradenstvo
Poradenstvo
Kľudne sa pýtajte
Doprava zadarmo
Doprava
Doprava zadarmo od 60€

Podrobný popis

Cytosan Fomentum Gel

Cytosan Fomentum Gel je bioinformačný regeneračný produkt, ktorý obsahuje vysokomolekulárny humát draselný, kyselinu jantárovú, lignohumát draselný a silymarín. Gel je určený na regeneráciu a detoxikáciu organizmu, ktorej funkcia spočíva v tom, že sa určité látky vstrebávajú do organizmu a odpadové látky sa vyplavujú cez kožu do vonkajšieho prostredia. Výrazný protizápalový účinok pôsobí aj na hlbšie uložené tkanivové štruktúry.

Bioinformácie sú frekvencie, ktoré imitujú impulzy podkôrových centier mozgu, regulujú vegetatívnu nervovú sústavu a funkciu vnútorných orgánov. Ich vplyvom sa rušia negatívne informácie a naštartuje sa spätný regeneračný proces.

 

Energetické pôsobenie Cytosan Fomentum Gelu podľa princípov TČM:

Cytosan Fomentum Gel harmonizuje dráhy tenkého a hrubého čreva, pečene, žalúdka, žlčníka, sleziny a riadiacu dráhu..

 

Ako Cytosan Fomentum Gel pôsobí na organizmus

 • proti rozvoju plesní a niektorých vírusov
 • detoxikačne tak na povrchu ako aj vo vnútri orgánov
 • oživuje a ochraňuje tkanivá
 • regeneračne na bunkovej úrovni

Účinné látky v Cytosan Fomentum Gely

Humát draselný - draselná soľ humínových a fulvových kyselín. Pri rozkladaní organických zvyškov v pôde vznikajú humínové látky tmavej farby. Sú súčasťou hnedého uhlia a rašeliny. Humátová detoxikácia je spojená s lepším okysličením buniek a prebieha nielen na povrchu ale aj vo vnútri orgánov.

Lignohumát draselný - jeho základnou surovinou je čistá drevitá hmota. Obsahuje viac humínových látok ako humát draselný. Lignohumát draselný je celkom rozpustný vo vode, preto je veľmi vhodný na použitie na koži.

Kombinácia oboch foriem humátu zvyšuje ich pozitívne vlastnosti a ich použitie vo forme obkladov a zábalov má silný efekt na ochranu, detoxikáciu a oživenie tkanív.

Silymarín - rastlinné flavonoidy zo semien pestreca mariánskeho. Svojou horkosťou podporuje trávenie a metabolizmus. Tlmí pôsobenie niektorých jedov, uľahčuje vylučovanie žlče, odstraňuje voľné radikály a utišuje kŕče.

Kyselina jantárová - zložka všetkých živočíšnych a rastlinných tkanív, nie len jantáru. Kyselina jantárová sa zúčastňuje na Krebsovom cykle, je súčasťou bunkového metabolizmu, má regeneračné účinky na bunky, aktivizuje činnosť všetkých orgánov, zvyšuje vstrebávanie železa v tele. Nachádza sa v mede, rebarbore, egreši, ríbezli, víne, syroch aj v mäse.

Použitie Cytosan Fomentum Gelu

 • narušené a poškodené tkanivá - hematóm, opuch, odrenina, pooperačné stavy, úraz
 • obklady svalov, chrbtice, kĺbov, hlavy, krku, tváre
 • zápalové ložiská
 • zasiahnutie UV žiarením, chemické zaťaženie kože, ožiarenie
 • omladenie pokožky, obklady, masky, detoxikácia
 • masáže
 • kozmetika

Aplikácia a konkrétne použitie

Koža - všade tam, kde sa potrebujeme niečoho zbaviť. Vriedkov, vredov, vyrážok s hnisom, akné a podobne. Cytosan Fomentum Gel natrieme na postihnuté miesto a necháme pol hodinu pôsobiť. Potom zmyjeme teplou vodou.

Zápal zubu - vačok - Na koži nad postihnutý zub a najbližšiu lymfatickú uzlinu nanesieme Cytosan Fomentum Gel. Po 20 minútach zmyjeme teplou vodou a nanesieme hrubú vrstvu krému Artrin. Keď krém stmavne, umyjeme miesto vodou a krém reaplikujeme.. Pri bolesti opakujeme aplikáciu niekoľkokrát do dňa v hodinových intervaloch až do utíšenia bolesti.

Menštruačné bolesti - Cytosan Fomentum Gel nanesieme na kožu od pupka po triesla. Necháme 20 minút pôsobiť, umyjeme teplou vodou a natrieme silnou vrstvou krému Cytovital. Po hodine umyjeme a opäť zopakujeme aplikáciu Cytovitalu. Postup opakujeme po 10 hodinách od začiatku procesu.

Cytosan Fomentum Gel rozotierame prstami na postihnuté miesto, necháme zaschnúť, prípadne prikryjeme čistou prírodnou tkaninou a necháme pôsobiť 20 minút. Proces aplikácie opakujeme do odoznenia bolesti. 

NEPOUŽÍVAŤ VNÚTORNE

 

 

Balenie: 100 g

Zloženie: Aqua, Lignohumate, Potassium humat, Fructose, Glycerin, Hydroxyethyl Ethylcellulose, Sylibum Marianum seed extract, Xanthan gum, p-Anisic Acid. Dehydroacetidc Acid, Succinic Acid

Upozornenie:

Ukladajte mimo dosah detí. Skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote 10 - 25 stupňov, chráňte pred mrazom.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Energy je pôvodná česká spoločnosť, ktorá prepája vlastnú výrobu a vývoj. Rešpektuje najnovšie poznatky vedy a zázoveň čerpá zo skúseností a znalostí tradičných medicínsko - filozofických učení. Ich produkty a starostlivosť o zákazníka vnímajú ako komplexný a neoddeliteľný celok.

Podobné produkty

Regalen zdravoradka.sk
€20,25
€24 (–15 %)
Skladom

Bioinformačný bylinný koncentrát, ktorý podporuje regeneráciu pečene, zmierňuje poruchy funkcie žlčníka a pomáha pri detoxikácii organizmu.

Kód: 112
Shilajit
Tip
€19,50
€19,90 (–2 %)
Skladom

Shilajit alebo aj Mumio je živica, ktorá má široké využitie pre zdravie ľudského tela. Kapsuly obsahujú extrakt v pomere 6:1, sú 100% prírodné, bez chemických prísad a plnív.

Kód: PA17
Artrin zdravoradka.sk
€14,50
€17,10 (–15 %)
Skladom

Prírodný terapeutický krém, s funkčným efektom pri bolestiach a úrazoch, hojení rán, problémoch súvisiacich s pohybovým aparátom, lymfatickým systémom a zápalovými stavmi.

Kód: 203
Cissus power zdravoradka
€19,50
€19,90 (–2 %)
Skladom

Cissus Power sú kapsuly s extraktom byliny Cissus Quadrangularis, ktorý je veľmi užitočný pri ochoreniach pohybového aparátu. Čistý extrakt bez chemikálií, škrobu, konzervačných...

Kód: PA52